Praca w Niemczech dla opiekunek


Informacje o ofercie:

 • pon
  12
  Gru
  2022

  DO POGODNEGO DZIADZIUSIA, Z KOMUNIKATYWNYM LUB DOBRYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

  + bonus 300 €78266 BusingenKomunikatywny niemieckiMężczyzna

  Do opieki jest samotny bardzo pogodny Senior Emil, ma 165 cm
  wzrostu i 65 kg wagi, porusza się o rollatorze. Ma 4 stopień
  niepełnosprawności, jednakże posiada tylko choroby związane z wiekiem
  takie jak osłabienie starcze. Bardzo spokojna sztela,bardzo miła
  atmosfera! Na miejscu jest internet. Do obowiązków opiekunki należy
  sprzątanie, gotowanie, pomoc w codziennych czynnościach.

Informacje o ofercie:

 • sob
  22
  Paź
  2022

  DO SENIORKI, Z KOMUNIKATYWNYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

  1450 €PasawaKomunikatywny niemieckiKobieta85 lat

  Pani Helga ma 85 lat, 167 cm i wazy 75 kg.
  Mieszka razem ze swoim mężem, który nie potrzebuje opieki. Nie ma żadnego stopnia niepełnosprawności.
  Opiekunka będzie mieć do dyspozycji osobny pokój z telewizją i internetem..

Praca dla opiekunki w Niemczech

Agencja Germania Care posiada wyselekcjonowane oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech i
umożliwia podjęcie pracy od zaraz lub później dla osób ze znajomością języka niemieckiego bądź chcących się go nauczyć. Mamy oferty do osób samotnych oraz do małżeństw w Niemczech. Gwarantujemy legalne zatrudnienie w oparciu o umowę i kompleksową pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. Praca opieka Niemcy – sprawdź nasze oferty prac!

Codziennie otrzymujemy dużo nowych dobrych ofert.
Prosimy o kontakt telefoniczny z nami lub wpisanie swojego telefonu kontaktowego na stronie głównej.
Chętnie oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe i dopasujemy dobrze płatną ofertę.
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami i do współpracy:

Przygotowane przez nas oferty pracy skierowane są do osób o różnym stopniu doświadczenia. W zależności od umiejętności, kandydat do pracy może liczyć na dopasowaną do siebie ofertę oraz wysokość zatrudnienia. Choć mówimy o opiekunkach, nie liczy się dla nas płeć, to praca również dla mężczyzn. Istotna jest dla nas chęć pracy i odpowiednie usposobienie pozwalające wykonywać tę specyficzną, ale wartościową pracę. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, łatwo nawiązującą kontakty, sprawną fizycznie i niebojącą się wyzwań, opieka nad osobami starszymi w Niemczech może być zawodem odpowiadającym Twoim oczekiwaniom i pozwalającym realizować swoje potrzeby. Praca opiekunki w Niemczech to niewątpliwie korzyści finansowe znacząco przewyższające podobne zajęcie wykonywane w Polsce, ale to nie powinna być jedyna motywacja do podjęcia pracy w takim charakterze.

Choć praca opiekunki osób starszych w Niemczech wiąże się z zakwaterowaniem w domu podopiecznego bądź podopiecznych, nie oznacza to pracy przez całą dobę. Podczas pobytu za zachodnią granicą jest czas i możliwość zwiedzania kraju. Jeśli interesuje Cię konkretny land, chcesz poznać wybraną miejscowość w Niemczech, postaramy się tam Ciebie skierować. Nasze aktualne oferty pracy obejmują cały obszar Niemiec na przykład:

 • Rostock
 • Berlin
 • Dresden (Drezno)
 • Göttingen (Getynga)
 • Köln (Kolonia)
 • Lübeck (Lubeka)
 • Bremen (Brema)
 • Hamburg
 • Darmstadt
 • Essen
 • Frankfurt
 • Stuttgart
 • praca blisko granicy
 • dawne NRD przy granicy
 • kurorty w Bawarii

A także Luxemburg.

Jak widać, domy osób starszych, dla których szukamy opiekunek do starszych osób, rozsiane są po całym kraju.

Opieka osób starszych Niemcy – na czym polega?

Osoby, które chcą podjąć się pracy w charakterze opiekunki do osób starszych w Niemczech, muszą mieć pełną świadomość, z czym wiąże się ta praca. Mówiąc w skrócie, praca polega na udzielaniu wszechstronnej pomocy w funkcjonowaniu osobie starszej i zaspokajanie potrzeb życiowych i emocjonalnych, których ta nie może samodzielnie realizować. Potrzeby osób starszych i oczekiwania rodzin są bardzo różne i wymagają wielu umiejętności. W przypadku opieki nad osobą starszą, schorowaną i niepełnosprawną, należy się liczyć z pomocą fizyczną przy wykonywaniu takich czynności jak: mycie, ubieranie, karmienie. Do zakresu obowiązków wchodzi również: sprzątanie, prasowanie, gotowanie, robienie zakupów, wizyty u lekarza. Większość tych zadań wymaga sprawności fizycznej, dlatego oczekujemy dobrego stanu zdrowia od kandydatek. Należy liczyć się również z tym, że opiekun osoby starszej będzie zajmował się podopiecznym cierpiącym na Alzheimera, cukrzycę, nietrzymanie moczu lub urojenia. Może to być osoba leżąca lub o ograniczonej mobilności. W każdej takiej sytuacji opiekun musi odpowiednio się zachować i reagować, w razie potrzeby. Praca w Niemczech dla opiekunki osób starszych wiąże się nie tylko z zajęciami czysto organizacyjnymi, to również zapewnienie towarzystwa podopiecznym i spędzanie z nimi czasu. W zależności od stanu zdrowia, osoby starsze mogą chcieć po prostu porozmawiać, pooglądać telewizję, pójść do kościoła lub na spacer. Opiekunka musi wykazać się empatią i zrozumieniem potrzeb osoby starszej.

Należy w każdym momencie pamiętać, że jest to praca bardzo wymagająca, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym, a jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. Udzielanie pomocy osobom potrzebującym to sposób na życie. Niektóre z opiekunek współpracujących z Germania Care wykonują swój zawód od kilkunastu lat i nie zamieniłyby tego zajęcia na inne

Opieka nad osobami starszymi Niemcy – rosnący popyt na opiekunki

Niemieckie społeczeństwo starzeje się, a długość życia stale się wydłuża. Powoduje to wzrost zainteresowania pracą opiekunek. Rzetelna praca oraz bliskość kulturowa, sprawiają, że opiekunki z Polski mają dobrą renomę wśród Niemców i są chętnie przez nich zatrudniane. Domowa opieka nad osobami starszymi ma znaczącą przewagę nad umieszczeniem seniora w domu spokojnej starości. Brak konieczności zmiany otoczenia, codziennych nawyków, diety, poczucie niezależności to najlepsze, co można zaoferować osobie starszej, a zapewnienie całodobowej opiekunki to rozwiązanie uznawane za najbardziej korzystne.

Legalna praca Niemcy – opieka osób starszych

Praca opieka Niemcy

Legalność zatrudnienia to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy w Niemczech dla opiekunek osób starszych. Praca opiekunki na czarno wiąże się z wysokimi karami finansowymi, a opiekunka do osoby starszej, jest pozbawiona jakiekolwiek pomocy. Nie ma prawa do pomocy lekarza lub służb, w razie jakichkolwiek problemów. Agencja Germania Care gwarantuje legalne zatrudnienie oraz dopełnienie wszelkich wymaganych formalności związanych z pobytem za granicą. Posiadamy certyfikaty Agencji Zatrudnienia oraz miano Firmy Godnej Zaufania. Doskonale rozumiemy potrzeby zatrudnianych osób i rodzin przyjmujących opiekunki, dlatego jesteśmy w stanie tak dobrze dopasować miejsce pracy oraz personel do obustronnych oczekiwań, a większość opiekunek poleca swoim znajomym pracę u nas.

Praca opieka Niemcy – oferty pracy Germania Care

Podejmując pracę jako opiekun osób starszych w Niemczech poprzez agencję Germania Care, zyskujesz:

 • maksymalne możliwe wynagrodzenie, sięgające do 1800 euro netto miesięcznie,
 • w pełni legalne zatrudnienie oparte o umowę,
 • gwarancję wyższej emerytury – odprowadzamy składki do ZUS,
 • indywidualne podejście do potrzeb – masz możliwość wyboru osoby, którą będziesz się opiekować,
  miejscowości, długości trwania zlecenia, domu ze zwierzętami lub bez, a także dostosowania zakresu
  zadań do poziomu umiejętności,
 • zakwaterowanie oraz wyżywienie w domu podopiecznego,
 • bezpłatny transport na miejsce pracy i do domu,
 • wsparcie i opiekę koordynatora 24 godziny na dobę,
 • gwarancję ubezpieczenia oraz autentyczną troskę o Twoje bezpieczeństwo.

Praca opieka Niemcy – Germania Care – Jesteś zainteresowany? Uważasz, że praca jako opiekun osoby starszej w Niemczech jest dla Ciebie? Zadzwoń lub sprawdź na stronie nasze aktualne oferty i rozpocznij dobrze płatną pracę z nami.