Praca w Niemczech dla opiekunek


Informacje o ofercie:

 • pon
  26
  Cze
  2023

  DO MOBILNEJ SYMPATYCZNJ SENIORKI, Z DOBRYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

  14471 PotsdamDobry niemieckiKobieta

  Wsparcia w obowiązkach dnia codziennego potrzebuje sympatyczna i ugodowa Seniorka (lat 88).
  Podopieczna to osoba o drobnej posturze ciała. Porusza się przy pomocy rollatora. Jest w pełni
  sprawna umysłowo, nie choruje na demencję. Mieszka samotnie w atrakcyjnej miejscowości, blisko
  polskiej granicy. Podopieczna w ciągu dnia lubi oglądać telewizję oraz czytać czasopisma.
  Głównymi obowiązkami opiekunki jest dotrzymanie towarzystwa, przyrządzanie posiłków,
  prowadzenie gospodarstwa domowego, robienie zakupów, wsparcie podczas wizyt lekarskich.
  Do dyspozycji opiekunki jest ładnie urządzony i umeblowany pokój w domku jednorodzinnym.
  Dodatkowo zapewniono połączenie z Internetem.

Informacje o ofercie:

 • pt
  19
  Maj
  2023

  DO MOBILNEJ SENIORKI, Z KOMUNIKATYWNYM LUB DOBRYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM I PRAWEM JAZDY

  1900 €84371 TrifternKomunikatywny / dobry niemieckiKobieta

  W urokliwej, spokojnej miejscowości pomocy w codziennym życiu potrzebuje przesympatyczna Seniorka. Zmaga się z demencją, która głównie objawia się zapominaniem słów lub układaniem rzeczy. Podopieczna nie wykazuje tendencji do agresji lub ucieczek. Jest mobilna, a dodatkowo na miejscu znajduje się winda schodowa. W pełni przesypia noce, nie budzi się. Seniorka bardzo ceni sobie wspólnie spędzany czas z opiekunką. Lubi uczestniczyć w krótkich wycieczkach samochodowych oraz podczas robienia zakupów. Mieszka w domku jednorodzinnym wraz ze swoim mężem, który nie wymaga czynności pielęgnacyjnych.
  Głównymi obowiązkami opiekunki jest: przygotowanie posiłków, wsparcie w ubieraniu i rozbieraniu się , robienie zakupów, towarzyszenie podczas wizyt lekarskich oraz w pomoc w higienie osobistej i toalecie.
  Opiekunka ma zapewnione dogodne warunki mieszkalne. Do jej dyspozycji jest przestronnym pokój oraz Internet.

Praca dla opiekunki w Niemczech

Agencja Germania Care posiada wyselekcjonowane oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech i
umożliwia podjęcie pracy od zaraz lub później dla osób ze znajomością języka niemieckiego bądź chcących się go nauczyć. Mamy oferty do osób samotnych oraz do małżeństw w Niemczech. Gwarantujemy legalne zatrudnienie w oparciu o umowę i kompleksową pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. Praca opieka Niemcy – sprawdź nasze oferty prac!

Codziennie otrzymujemy dużo nowych dobrych ofert.
Prosimy o kontakt telefoniczny z nami lub wpisanie swojego telefonu kontaktowego na stronie głównej.
Chętnie oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe i dopasujemy dobrze płatną ofertę.
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami i do współpracy:

Przygotowane przez nas oferty pracy skierowane są do osób o różnym stopniu doświadczenia. W zależności od umiejętności, kandydat do pracy może liczyć na dopasowaną do siebie ofertę oraz wysokość zatrudnienia. Choć mówimy o opiekunkach, nie liczy się dla nas płeć, to praca również dla mężczyzn. Istotna jest dla nas chęć pracy i odpowiednie usposobienie pozwalające wykonywać tę specyficzną, ale wartościową pracę. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, łatwo nawiązującą kontakty, sprawną fizycznie i niebojącą się wyzwań, opieka nad osobami starszymi w Niemczech może być zawodem odpowiadającym Twoim oczekiwaniom i pozwalającym realizować swoje potrzeby. Praca opiekunki w Niemczech to niewątpliwie korzyści finansowe znacząco przewyższające podobne zajęcie wykonywane w Polsce, ale to nie powinna być jedyna motywacja do podjęcia pracy w takim charakterze.

Choć praca opiekunki osób starszych w Niemczech wiąże się z zakwaterowaniem w domu podopiecznego bądź podopiecznych, nie oznacza to pracy przez całą dobę. Podczas pobytu za zachodnią granicą jest czas i możliwość zwiedzania kraju. Jeśli interesuje Cię konkretny land, chcesz poznać wybraną miejscowość w Niemczech, postaramy się tam Ciebie skierować. Nasze aktualne oferty pracy obejmują cały obszar Niemiec na przykład:

 • Rostock
 • Berlin
 • Dresden (Drezno)
 • Göttingen (Getynga)
 • Köln (Kolonia)
 • Lübeck (Lubeka)
 • Bremen (Brema)
 • Hamburg
 • Darmstadt
 • Essen
 • Frankfurt
 • Stuttgart
 • praca blisko granicy
 • dawne NRD przy granicy
 • kurorty w Bawarii

A także Luxemburg.

Jak widać, domy osób starszych, dla których szukamy opiekunek do starszych osób, rozsiane są po całym kraju.

Opieka osób starszych Niemcy – na czym polega?

Osoby, które chcą podjąć się pracy w charakterze opiekunki do osób starszych w Niemczech, muszą mieć pełną świadomość, z czym wiąże się ta praca. Mówiąc w skrócie, praca polega na udzielaniu wszechstronnej pomocy w funkcjonowaniu osobie starszej i zaspokajanie potrzeb życiowych i emocjonalnych, których ta nie może samodzielnie realizować. Potrzeby osób starszych i oczekiwania rodzin są bardzo różne i wymagają wielu umiejętności. W przypadku opieki nad osobą starszą, schorowaną i niepełnosprawną, należy się liczyć z pomocą fizyczną przy wykonywaniu takich czynności jak: mycie, ubieranie, karmienie. Do zakresu obowiązków wchodzi również: sprzątanie, prasowanie, gotowanie, robienie zakupów, wizyty u lekarza. Większość tych zadań wymaga sprawności fizycznej, dlatego oczekujemy dobrego stanu zdrowia od kandydatek. Należy liczyć się również z tym, że opiekun osoby starszej będzie zajmował się podopiecznym cierpiącym na Alzheimera, cukrzycę, nietrzymanie moczu lub urojenia. Może to być osoba leżąca lub o ograniczonej mobilności. W każdej takiej sytuacji opiekun musi odpowiednio się zachować i reagować, w razie potrzeby. Praca w Niemczech dla opiekunki osób starszych wiąże się nie tylko z zajęciami czysto organizacyjnymi, to również zapewnienie towarzystwa podopiecznym i spędzanie z nimi czasu. W zależności od stanu zdrowia, osoby starsze mogą chcieć po prostu porozmawiać, pooglądać telewizję, pójść do kościoła lub na spacer. Opiekunka musi wykazać się empatią i zrozumieniem potrzeb osoby starszej.

Należy w każdym momencie pamiętać, że jest to praca bardzo wymagająca, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym, a jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. Udzielanie pomocy osobom potrzebującym to sposób na życie. Niektóre z opiekunek współpracujących z Germania Care wykonują swój zawód od kilkunastu lat i nie zamieniłyby tego zajęcia na inne

Opieka nad osobami starszymi Niemcy – rosnący popyt na opiekunki

Niemieckie społeczeństwo starzeje się, a długość życia stale się wydłuża. Powoduje to wzrost zainteresowania pracą opiekunek. Rzetelna praca oraz bliskość kulturowa, sprawiają, że opiekunki z Polski mają dobrą renomę wśród Niemców i są chętnie przez nich zatrudniane. Domowa opieka nad osobami starszymi ma znaczącą przewagę nad umieszczeniem seniora w domu spokojnej starości. Brak konieczności zmiany otoczenia, codziennych nawyków, diety, poczucie niezależności to najlepsze, co można zaoferować osobie starszej, a zapewnienie całodobowej opiekunki to rozwiązanie uznawane za najbardziej korzystne.

Legalna praca Niemcy – opieka osób starszych

Praca opieka Niemcy

Legalność zatrudnienia to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy w Niemczech dla opiekunek osób starszych. Praca opiekunki na czarno wiąże się z wysokimi karami finansowymi, a opiekunka do osoby starszej, jest pozbawiona jakiekolwiek pomocy. Nie ma prawa do pomocy lekarza lub służb, w razie jakichkolwiek problemów. Agencja Germania Care gwarantuje legalne zatrudnienie oraz dopełnienie wszelkich wymaganych formalności związanych z pobytem za granicą. Posiadamy certyfikaty Agencji Zatrudnienia oraz miano Firmy Godnej Zaufania. Doskonale rozumiemy potrzeby zatrudnianych osób i rodzin przyjmujących opiekunki, dlatego jesteśmy w stanie tak dobrze dopasować miejsce pracy oraz personel do obustronnych oczekiwań, a większość opiekunek poleca swoim znajomym pracę u nas.

Praca opieka Niemcy – oferty pracy Germania Care

Podejmując pracę jako opiekun osób starszych w Niemczech poprzez agencję Germania Care, zyskujesz:

 • maksymalne możliwe wynagrodzenie, sięgające do 1800 euro netto miesięcznie,
 • w pełni legalne zatrudnienie oparte o umowę,
 • gwarancję wyższej emerytury – odprowadzamy składki do ZUS,
 • indywidualne podejście do potrzeb – masz możliwość wyboru osoby, którą będziesz się opiekować,
  miejscowości, długości trwania zlecenia, domu ze zwierzętami lub bez, a także dostosowania zakresu
  zadań do poziomu umiejętności,
 • zakwaterowanie oraz wyżywienie w domu podopiecznego,
 • bezpłatny transport na miejsce pracy i do domu,
 • wsparcie i opiekę koordynatora 24 godziny na dobę,
 • gwarancję ubezpieczenia oraz autentyczną troskę o Twoje bezpieczeństwo.

Praca opieka Niemcy – Germania Care – Jesteś zainteresowany? Uważasz, że praca jako opiekun osoby starszej w Niemczech jest dla Ciebie? Zadzwoń lub sprawdź na stronie nasze aktualne oferty i rozpocznij dobrze płatną pracę z nami.