Choć praca z seniorem jest trudna i wymagająca daje mnóstwo satysfakcji i radości. Wiele osób doskonale sprawdza się w takiej roli i podejmuje decyzje o rozpoczęciu pracy opiekunki bądź opiekuna seniora w Niemczech.

Praca opiekunki seniora w Niemczech – o czym warto pamiętać?

Jak już wspomnieliśmy, opieka nad seniorem daje wiele satysfakcji. Co zrobić, aby podjąć taką pracę? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firm, które specjalizują się w rekrutacji opiekunek i opiekunów osób starszych. Na rynku znajdziemy wiele takich firm, ważne jednak, by wybrać tę, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i doskonale zna branżę. Jedną z takich firm jest Germania Care z Koszalina.

Kilka słów o Germania Care

Germania Care to firma, która pośrednictwem pracy dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech zajmuje się od 2008 roku. Firma rekrutuje osoby chętne do pracy w Niemczech i Austrii, głównie do takich miast jak Berlin, Monachium czy Hamburg. Każde miejsce pracy proponowane opiekunkom jest dokładnie sprawdzane. Proces rekrutacji przebiega w trzech krokach, jaki?

  • Krok pierwszy, w zależności od preferencji kandydatki, to wypełnienie ankiety, kontakt telefoniczny lub rozmowa w siedzibie biura. Celem takiego działania jest zebranie informacji na temat umiejętności i oczekiwań osoby zainteresowanej.
  • Kolejnym krokiem jest załatwianie formalności związanych z wyjazdem, podpisanie umowy i przygotowanie dokumentów.
  • Ostatni krok to przygotowanie do wyjazdu.

Dlaczego warto współpracować z Germania Care?

Na współpracę z Germania Care warto zdecydować się z kilku powodów, jakich? O tym poniżej.

  • Przejrzyste, uczciwe warunki współpracy. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa i załatwiane są wszelkie formalności.
  • Terminowe, atrakcyjne wynagrodzenie, które wynosi 1100 – 1800 euro. Pensja może być wypłacana w euro lub  w złotówkach.
  • Wsparcie na każdym etapie współpracy. Zespół Germania Care służy wsparciem, a w przypadku jakichkolwiek problemów pomaga je rozwiązać.
  • Warto tutaj wspomnieć również o tym, że firma nie wymaga znajomości języka niemieckiego, najważniejsze jest zaangażowanie w wykonywaną pracę.

Podsumowanie

Jeśli więc myślicie o pracy opiekunki lub opiekuna osób starszych w Niemczech, podpowiadamy, że warto skorzystać z pomocy firmy Germania Care.