Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • śr
  15
  Kwi
  2020

  OPIEKUNKA Z DOBRYM NIEMIECKIM DO MAŁŻEŃSTWA NA CHODZIE

  1600 €Unterdietfurt

  Opis stanowiska:

  Potrzebna opiekunka z dobrym j. niemieckim do małżeństwa na chodzie.
  Pan Alois ma 91 lat i waży 70 kg.
  Pani Anna ma 83 lata i waży 70 kg.
  Oboje oczekują na miłą, serdeczną opiekunkę. Dziadziuś i babcia cierpią na choroby wieku starczego. Noce są przespane. Potrzebują gosposi.
  Do obowiązków opiekunki należeć będzie pomoc w prowadzeniu domu, pomoc przy umyciu i ubraniu, dopilnowanie podawania podopiecznym leków. Dobre miejsce.

  Wymagania:

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy