Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • pt
  07
  Sie
  2020

  OPIEKUNKA Z KOMUNIKATYWNYM J. NIEM. DO DZIADZIUSIA NA CHODZIE

  Peißenberg

  Opis stanowiska:

  Dziadziuś Michael poszukuje serdecznej opiekunki do prowadzenia domu.
  Pan Michael jest samotnym, sympatycznym dziadziusiem i mieszka sam. Ma 79 lat, 186 cm wzrostu, waży 90 kg.
  Dziadziuś jest fizycznie całkowicie sprawny, porusza się samodzielnie. Noce przesypia.
  Do podopiecznego przychodzi pielęgniarka środowiskowa, pomaga dziadziusiowi m.in. przy porannym myciu.
  Opiekunka robi zakupy. Sklepy znajdują się bezpośrednio przy miejscu zamieszkania dziadziusia. Senior posiada mały ogródek, w którym opiekunka, jeżeli ma życzenie, może pracować (praca w ogródku nie jest wymagana).
  Opiekunka będzie miała własny pokój oraz osobną łazienkę. W domu jest internet oraz mały kotek.

  Wymagania:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego

   

   

  Oferta polecana przez Germania Care