Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • śr
  09
  Wrz
  2020

  DO OPIEKI NAD SYMPATYCZNYM PANEM Z JĘZYKIEM KOMUNIKATYWNYM

  Liederbach (bezpośrednio przy Frankfurcie nad Menem)

  Opis stanowiska:

  Podopieczny, pan Georg, ma 86 lat, 178cm wzrostu, 78 kg wagi. Pan Georg ma drobne kłopoty z poruszaniem się, cierpi na nadciśnienie, prostatę i problemy z rękoma. Nasz podopieczny potrafi porozumieć się w języku polskim, jest osobą bardzo miłą i wdzięczną za pomoc.
  W domu podopiecznego do pomocy znajdziemy chodzik, wyciąg kąpielowy oraz windę na schodach i podwyższenie toalety.
  Okolica jest bardzo przyjemna, sklep znajdziemy „tuż za rogiem”. Do dyspozycji opiekunki jest internet.
  Do obowiązków opiekunki należy przede wszystkim opieka nad seniorem, z podkreśleniem kontroli przyjmowanych posiłków i płynów (bardzo istotne), przygotowywanie posiłków, pomoc przy zmianie odzieży, sprzątanie gospodarstwa domowego.
  Dwa razy w ciągu dnia przychodzi do pana Georga pielęgniarka, w celu podania lekarstw. W razie potrzeby kontaktu z bliskimi, w pobliżu mieszka syn z synową podopiecznego.
  Mile widziane doświadczenie w pracy opiekuna.

  Wymagania:

  • znajomość języka niemieckiego w stopniu podstawowym