Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • nie
  10
  Sty
  2021

  OPIEKUN LUB OPIEKUNKA DO PANA ANDREASA 85 LAT

  Dingolfing

  Opis stanowiska:

  Pan Andreas ma 85 lat, 170 cm wzrostu i waży 65 kg. Senior poszukuje opiekunki lub opiekuna, którzy mają doświadczenie w schorzeniach takich jak: nadciśnienie tętnicze i lekkie problemy ze stawami. Pan Andreas mieszka samotnie, do dyspozycji opiekunki (lub opiekuna) jest oddzielny pokój, oddzielna łazienka i piękny ogród. Codziennie odwiedza go pielęgniarka środowiskowa a 2 razy w tygodniu przychodzi rehabilitantka. Pan Andreas nie wymaga nocnej uwagi. Porusza się przy pomocy rolatora. Do pomocy przy ograniczeniach ruchowych w domu podopiecznego znajduje się krzesełko toaletowe, podnośnik pod prysznic. Pan Andreas nosi od niedawna aparat słuchowy. Do obowiązków opiekunki należy utrzymywanie porządku w domu, gotowanie, pranie, robienie zakupów.

  Wymagania:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • mile widziane doświadczenie w pracy z osobami starszymi