Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • sob
  11
  Kwi
  2020

  DO PRZEMIŁEJ PARY SENIORÓW Z DOBRYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

  1400 €Göttingen (dolna Saksonia)

  Opis stanowiska:

  Państwo Gisela i Heinz, poszukują opiekunki do pomocy. Pan Heinz, 84 lata-175 cm wzrostu-72kg wagi, przejawia pierwsze symptomy Parkinsona oraz początki demencji, jednak stara się jeszcze opiekować małżonką.

  Pani Gisela, 81 lat-162cm wzrostu-61kg wagi, ma słabe serce jednak nie na tyle, by nie móc samodzielnie wejść po schodach. Seniorka ma pierwszy stopień niepełnosprawności. Od poniedziałku do soboty, odwiedza panią Giselę pielęgniarka środowiskowa (poranna toaleta/zmiana odzieży).

  Do głównych obowiązków opiekunki należy robienie zakupów, sprzątanie, zwracanie uwagi na regularne przyjmowanie przez podopiecznych lekarstw, spacery, przygotowywanie posiłków.

  Państwo mieszkają w dużym domu z pięknym ogrodem, co umożliwia opiekunce organizację czasu wolnego podopiecznym. Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój z telewizorem i radiem…,oddzielną łazienkę.
  W domu jest internet.

  Mile widziane doświadczenie w pracy z osobami starszymi.

  Wymagania:

  • dobra znajomość języka niemieckiego