Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • pt
  08
  Maj
  2020

  DO SYMPATYCZNEJ SENIORKI Z DOBRĄ ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  1500 €Baden-Baden

  Opis stanowiska:

  Pani Ingrid mieszka sama i poszukuje miłej opiekunki do pomocy, ma 170 cm wzrostu, waży ok. 85kg.

  Pani Ingrid cierpi na osteoporozę, ma kłopoty z sercem i cierpi na bóle stawowe.

  Porusza się o rolatorze, a w wyposażeniu mieszkania znajdują się odpowiednie sprzęty, dla ułatwienia jej mobilności.

  Pani Ingrid potrzebuje pomocy przy ogólnej pielęgnacji ciała. W domku zachowujemy porządek: pierzemy, sprzątamy. Robimy również zakupy i przygotowujemy posiłki.

  Do dyspozycji opiekunki jest internet.

  Mile widziane doświadczenie w pracy z osobami starszymi.

  Wymagania:

  • dobra znajomość języka niemieckiego.