Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • nie
  12
  Kwi
  2020

  DO MIŁEJ SENIORKI OPIEKUNKA Z DOBRYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

  1500 €Meine (Dolna Saksonia)

  Opis stanowiska:

  78-letnia pani Brigitte poszukuje sympatycznej opiekunki. Seniorka waży 45 kg, mierzy 160 cm. Podopieczna cierpi na demencję starczą, porusza się na wózku inwalidzkim. Nocna opieka nie jest wymagana. Pani Brigitte mieszka z mężem.

  Do obowiązków opiekunki należy dbałość o higienę podopiecznej, przygotowywanie posiłków, pranie, zmiana pielucho-majtek, kontrola przyjmowanych lekarstw, robienie zakupów, wizyty u lekarza.

  Do dyspozycji opiekunki jest internet.

  Mile widziane doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

  Wymagania:

  • dobra języka niemieckiego