Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • pt
  08
  Maj
  2020

  DO SPOKOJNEGO PANA Z DOBRYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

  1550 €Bremen

  Opis stanowiska:

  95-letni pan Günther poszukuje osoby do pomocy. Senior ma 160 cm wzrostu, waży 60 kg i mieszka z małżonką, o 20 lat młodszą.

  Senior cierpi na demencję, ogólne osłabienie i zawroty głowy.

  Podopieczny jest ograniczony ruchowo, ma kłopoty z poruszaniem się.

  W domu jest do dyspozycji internet.

  Do obowiązków opiekunki należy głównie dotrzymywanie towarzystwa podopiecznemu, dbanie o higienę seniora, chodzenie z nim na spacery, utrzymywanie w porządku gospodarstwa domowego, pranie, prasowanie oraz robienie zakupów.

  Mile widziane doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

  Wymagania:

  • dobra znajomość języka niemieckiego.