Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • pt
  26
  Mar
  2021

  DO SPOKOJNEJ PANI EDELTRAUD W WIEKU 79 LAT OPIEKUNKĘ Z DOBRYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM

  Freising

  Opis stanowiska:

  82-letnia podopieczna poszukuje osoby do opieki. Pani Edeltraud ma 162 cm wzrostu, waży 67 kg, mieszka samotnie w pięknej miejscowości na Bawarii. Nasza podopieczna ma początki demencji, zdarzają się jej zawroty głowy, czasem zapomina jaka jest pora dnia. Porusza się przy wsparciu rolatora. Do obowiązków opiekunki należą czynności związane z dbaniem o higienę, utrzymywanie porządku w gospodarstwie domowym, robienie zakupów oraz przyrządzanie posiłków. Pani Edeltraud chętnie chodzi na spacery. Na miejscu jest stałe połączenie z internetem.

  Wymagania:

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • mile widziane doświadczenie w opiece nad osobami starszymi