Język Niemiecki dla Opiekunek

Nauka języka prostymi sposobami

Nauka języka jak każdy wie nie jest prosta. Zdobywanie wiedzy wymaga od nas systematyczności oraz cierpliwości. Bywa, że jest to bardzo powolny proces ale można próbować różnych technik które przyśpieszą naukę jak i sprawią że zapamiętywanie słówek nie będzie dla nas czymś niechcianym tylko zamieni się w przyjemność. Przy pracy w Niemczech umiejętność rozmawiania w języku niemieckim jest bardzo przydatna i może nam ułatwić dogadanie się z osobą mówiącą w tym właśnie języku. Z myślą o naszych przyszłych pracownikach postanowiliśmy przedstawić listę porad i wskazówek jak skuteczniej uczyć się języka niemieckiego na co dzień np. podczas gotowania obiadu. Wszystkiego dowiesz się w tym wpisie.

  • Spróbuj codziennie zagospodarować chwile czasu na naukę. Ustalić sobie, że codziennie o 19 godzinie będę na 15 minut siadał i uczył się języka. Taka systematyczność wyrobi w nas dobry nawyk i chęć do nauki.
  • Tłumacz nieznane słówka przy pomocy słownika papierowego. Technologie dzisiaj pozwalają nam bardzo szybko i łatwo znaleźć tłumaczenie danego słowa, ale nie daje to pożądanego przez nas efektu. Kiedy musimy ręcznie wyszukać dane słowo zaczyna nam ono zapadać w pamięć przez proces jaki musi zajść w naszym mózgu i przez nasze czynności. Zazwyczaj 3-krotnym utrwaleniu danego wyrazu, nie będziesz już musiał sprawdzać jego znaczenia w słowniku.
  • Oglądaj filmy. Dzisiejsze technologie pozwalają nam uczyć się w nowy sposób. Możesz poszukać w internecie prostych filmów po niemiecku lub filmów w których uczą słownictwa. Nie są one zazwyczaj długie więc można je oglądać w różnych miejscach np.: gdy jedziesz pociągiem. Pozwalają też osłuchać się z językiem oraz poprawić wymowę.
  • Rób „memy myśli”. Wybierz jedno słowo a potem wymyślaj kolejne. Od pierwszego słowa stwórz 5 innych i potem tak samo z każdym kolejnym. Pisz słowa jakie przychodzą ci na myśl, a te których chciałbyś użyć sprawdź w słowniku.
  • Jeśli nie wiesz jak coś się tłumaczy na dany język spróbuj to opisać. Pozwala to na lepsze utrwalenie innych słówek. A gdy już sprawdzasz jak coś się mówi to zobacz synonimy które mogą ci się przydać następnym razem
  • Używaj aplikacji w telefonie. Dzisiaj przychodzą nam z pomocą urządzenia które nosimy ze sobą cały czas. Wystarczy ściągnąć aplikacje i gotowe. Wybieramy kurs który nas interesuje, a aplikacja sama będzie nam przypominać kiedy pora na naukę.
  • Ucz się z innymi. Jeśli znasz kogoś kto również uczy się niemieckiego lub umie mówić w tym języku spotkaj się z nim. Spróbujcie rozmawiać w danym języku. Pomagać sobie w poznawaniu słówek. Najlepsza nauka języka jest właśnie przez konwersacje. Uczymy się wtedy słownictwa, gramatyki i wymowy równocześnie. Jest to najbardziej efektywna metoda nauki.

Praca opiekunki w Niemczech wymaga sporo czasu dlatego też będąc na miejscu doskonal swój język. Oglądaj wiadomości. Czytaj prasę. Rozmawiaj z ludźmi. W Germania Care nie musisz znać języka, by jechać do pracy. Za to masz możliwość samodzielnej nauki języka na miejscu która będzie jeszcze bardziej efektywna i możliwe, że będzie twoim dodatkowym atutem podczas rekrutacji do kolejnych ofert z naszej agencji. Nauka języka prostymi sposobami może być bardzo przyjemna.