CIEKAWE MIEJSCA W NIEMCZECH

Tyrol – przyroda

Tyrol – region wybitnie górzysty, położony w północnych Włoszech i w zachodniej Austrii, graniczący z Niemcami i Szwajcarią. Tyrol kojarzy się z sielankowym widokiem masywów górskich i wartkich strumyków.

Czytaj więcej

Zamki bawarskie

Jednymi z najważniejszych zabytków i atrakcji Bawarii są pałace, zamki oraz letnie rezydencje należące dawniej do władców oraz biskupów. Zapewne większość czytelników kojarzy będący jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w Europie Zamek Neuschwanstein

Czytaj więcej

Alpy – przyroda

Alpy tworzą największy łańcuch górski Europy. Są to góry młode, fałdowe, powstałe w trakcie orogenezy alpejskiej około 50 mln lat temu. Wówczas to płyty tektoniczne Eurazji i Afryki zderzyły się ze sobą

Czytaj więcej
Frankfurt nad Menem

Frankfurt (drapacze chmur)

Miasto leży po obu stronach rzeki Men u stóp gór Taunus. Dzięki swojemu centralnemu położeniu stanowi ważny węzeł komunikacyjny, z drugim pod względem liczby pasażerów lotniskiem w Europie (8. miejsce na świecie).

Czytaj więcej

Sylt (wyspa – przyroda)

Wyspa leży na Morzu Północnym i jest największą z Wysp Północnofryzyjskich. Ma ona wydłużony wąski kształt, jest położona południkowo i ma długość 38 km. W najwęższym miejscu wyspa ma zaledwie około 380 m, a w najszerszym około 12,6 km.

Czytaj więcej
Norymberga-stare miasto

Norymberga (stare miasto)

Norymberga, drugie największe miasto dzisiejszej Bawarii, a w średniowieczu jedno z kluczowych miast historycznej krainy Frankonii. Do dzisiaj można odczuć historyczną odrębność Norymbergi porównując ją do innych miast na północy Bawarii, np. do Monachium.

Czytaj więcej
Berlin

Berlin

Berlin jest stolicą, a zarazem największym miastem Niemiec. Leży nad rzeką Sprewą na obszarze Pojezierza Brandenburskiego i Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej. Zajmuje powierzchnię 883 km². Jego liczba ludności wynosi ok. 3,4 mln osób.

Czytaj więcej
Ratyzbona - starówka

RATYZBONA (starówka)

Położona nad Dunajem Ratyzbona (niem. Regensburg) to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w całej centralnej Europie i jednocześnie jedno z najstarszych miast w Niemczech. Bez większej przesady można stwierdzić, że ratyzbońskie stare miasto jest otwartym muzeum

Czytaj więcej
Getynga - starówka

GETYNGA (starówka)

Getynga to miasto w środkowych Niemczech położone nad rzeką Leine. Po raz pierwszy w zapisach historycznych pojawia się w dokumentach pochodzących z połowy X wieku. Wtedy to znajdował się tu zamek cesarski Grona w którym organizowane były posiedzenia parlamentu oraz spotkania dostojników państwowych.

Czytaj więcej
Jezioro Bodeńskie

Jezioro Bodeńskie – ciekawe miejsca

Leżące na granicy trzech państw (Austrii, Niemiec i Szwajcarii) Jezioro Bodeńskie to jedno z największych jezior środkowej Europy (zaraz po węgierskim Balatonie i szwajcarskim Jeziorze Genewskim). Jednocześnie jest to jeden z ciekawiej położonych akwenów

Czytaj więcej
Heidelberg

Heidelberg. Piękna strona Niemiec

Prawdę mówiąc Niemcy raczej nie kojarzą się jako kraj obfitujący w atrakcje, zabytki i w ogóle fajne pomysły na spędzenie czasu. Tymczasem jest to jeden z bardziej błędnych stereotypów, z którym uparcie staramy się walczyć pokazując ile cudów Niemcy mają w zanadrzu

Czytaj więcej
Lubeka

Lubeka

Lubeka czyli Lübeck to niemieckie miasto nazywane Miastem Siedmiu Wież, ze względu na liczne kościoły, które wzniesiono tu na przestrzeni dziejów. Lubeka wśród turystów znana jest również ze swojej morskiej części, Travemünde, czyli z nadmorskiego kurortu oraz największego niemieckiego portu na Morzu Bałtyckim.

Czytaj więcej
Hamburg

Hamburg

Choć Hamburg jest największym miastem w Europie niebędącym stolicą europejskiego kraju, drugim największym miastem Niemiec oraz trzecim największym portem w Europie, zupełnie tego nie czujemy.

Czytaj więcej
góry Harz

góry Harz

Harz to niewielkie pasmo górskie w środkowych Niemczech, położone na terenie Średniogórza Niemieckiego na skraju Dolnej Saksonii i Saksonii-Anhalt. Masyw opływają wody rzeki Wezery i Łaby.

Czytaj więcej
Drezno

Drezno – najpiękniejsze miasto Saksonii

Drezno nazywane jest perłą baroku i Florencją Północy, w pełni zasłużenie. Nie zmieniły tego kręte losy historii i zniszczenia wojenne – z nich Drezno wyszło z podniesioną dumnie głową. Odbudowywało się latami i nadal się odbudowuje

Czytaj więcej