CIEKAWOSTKI O NIEMCZECH
Landy w niemczech

Landy w Niemczech

Niemcy to kraj położony w środkowo-zachodniej części Europy, graniczy z Polską, Czechami, Austrią, Szwajcarią, Francją, Belgią, Danią, Holandią oraz Księstwem Luksemburg. Ma dostęp do Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego.

Czytaj więcej
Boże Narodzenie w Niemczech

Boże Narodzenie w Niemczech

Pierwszy przedsmak Świąt Bożego Narodzenia przybiera formę piernika i speculoos, które prosto z pogodnego letniego nieba spadają na półki supermarketów już na początku września. Od pierwszego dnia adwentu świąteczne jarmarki, bożonarodzeniowe hity w radiu i bajkowe światełka wprowadzają w całym kraju w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej
Wielkanoc w Niemczech

Wielkanoc w Niemczech – tradycje i zwyczaje

Niemcy celebrują Wielkanoc inaczej niż Polacy Niemcy świętują Wielkanoc nieco inaczej niż Polacy, bardziej świecko. Jeśli zamierzasz wybrać się do Niemiec w czasie Świąt przeczytaj koniecznie, co Cię może zaskoczyć. Poznaj niemieckie zwyczaje wielkanocne

Czytaj więcej
Nowy rok w Niemczech

Jak Niemcy świętują Sylwestra i Nowy Rok?

Sylwester i Nowy Rok na szteli może Cię zaskoczyć. Niemieckie zwyczaje związane ze świętowaniem przełomu roku bywają… nietuzinkowe. W Polsce Świętowanie Sylwestra i Nowego Roku zasadniczo nie jest związane z jakimiś szczególnymi tradycjami i zwyczajami.

Czytaj więcej
Klasyczne potrawy niemieckie

10 potraw z klasycznej kuchni niemieckiej

Kuchnia niemiecka jest bardzo podobna do kuchni polskiej, szczególnie tej śląskiej i wielkopolskiej. Ze względu na wielkość państwa, kuchnia niemiecka jest bardzo zróżnicowana. W landach położonych bliżej Francji dominują dania lekkie i warzywne

Czytaj więcej