Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • pon
  21
  Paź
  2019

  DO MIŁEJ BABCI OSOBĘ Z KOMUNIKATYWNYM JĘZYKIEM NIEMIECKIM I PRAWEM JAZDY

  1700 €Tüßling / Bawaria

  Opis stanowiska:

  57-letnia seniorka poszukuje osoby do pomocy. Babcia Anna ma 160cm wzrostu, 100kg wagi i mieszka z mężem.

  Podopieczna jest niewidoma, po udarze, porusza się przy pomocy balkoniku i wózka inwalidzkiego. W razie potrzeby, niezbędna jest opieka w godzinach nocnych.

  W domu jest internet do dyspozycji.

  Do obowiązków osoby opiekującej się należy dbanie o higienę seniorki, zachowanie porządku w gospodarstwie domowym, przyrządzanie posiłków, robienie zakupów (auto jest do dyspozycji), transport seniorki na wizyty lekarskie.
  Oferta polecana przez firmę GERMANIA CARE.

  Wymagania:

  • Komunikatywna znajomość języka niemieckiego, prawo jazdy.
  • Mile widziane doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.