Praca za granica bez znajomości języka

Nasza firma od 2008 roku zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, które chcą podjąć pracę w Niemczech. Doskonale znamy potrzeby seniorów i ich rodzin, jak również naszych opiekunek. Wiemy też, że praca opiekunki seniora, w szczególności w obcym kraju, jest wymagająca, a najtrudniejszy jest początek. Zawsze służymy wsparciem, a gdy pojawią się jakiekolwiek problemy pomagamy je rozwiązać.

Praca z niemieckim

Warty podkreślenia jest fakt, że rekrutujemy również panie, które nie do końca znają język niemiecki. Dla nas liczą się przede wszystkim zaangażowanie i odpowiednie podejście do osoby starszej, często schorowanej i niepełnosprawnej. Opiekunka musi być cierpliwą, miłą i empatyczną osobą. Uważamy, że umiejętności językowe można zdobyć z czasem, podczas pracy z seniorem, nie koncentrujemy się więc na nich w dużym stopniu.

Zachęcamy więc do współpracy panie, którym praca z seniorem sprawia przyjemność i, które uważają, że sprawdziłyby się w roli opiekunki osób starszych również te, które nie znają języka niemieckiego.

Jak wyglądają formalności?

Jak rozpocząć pracę jako opiekunka seniora w Niemczech? Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Pierwszym krokiem jest kontakt z naszą firmą. Kandydatka może wypełnić formularz, należy zawrzeć w nim informacje na temat doświadczenia zawodowego, umiejętności, jak również oczekiwań. Innym sposobem jest kontakt telefoniczny — w rozmowie telefonicznej wyjaśnimy wszelkie kwestie. Kolejną możliwością jest spotkanie w naszym biurze, spokojnie porozmawiamy, omówimy szczegóły i wszelkie formalności. Krok drugi to sporządzenie odpowiednich dokumentów i załatwienie formalności. Gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, pozostaje tylko przygotować się do wyjazdu.

Informacje o ofercie:

 • czw
  07
  Sty
  2021

  OPIEKUNKA DO PANI ELFRIEDE 89 LAT W PASSAU

  Passau

  Opis stanowiska:

  Pani Elfriede mieszka samotnie w pięknym mieście Passau, przy granicy z Austrią. Ma 168 cm wzrostu, waży 76 kg. Cierpi na początkowe stadium demencji, choruje też na cukrzycę. Porusza się przy rolatorze, w razie dłuższych spacerów używa wózka inwalidzkiego. Panią Elfriede codziennie odwiedza pielęgniarka środowiskowa, która pomaga jej przy kąpieli. Nasza podopieczna noce przesypia spokojnie. Do obowiązków opiekunki należą prace związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, pomoc przy ubieraniu, rozbieraniu, wspólne wizyty u lekarza oraz wyjścia do fryzjera. Do dyspozycji opiekunki jest auto i stałe połączenie z Internetem.

  Wymagania:

  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy